Obozy letnie

Obóz Mazury 2018r.
wyjazd z Siewierza 05.08.2018 o godzinie 21:00
powrót do Siewierza 15.08.2018 o godzinie 8:00
bliższe informacje będą podane w późniejszym terminie

Ośrodek

Ośrodek Wczasowy, Wypoczynkowy jest pięknie położony na stosunkowo wysokim brzegu jeziora Gołdopiwo w miejscowość Kruklanki w odległość ok. 10 km od Giżycka, w otulinie Puszczy Boreckiej między Giżyckiem, a Węgorzewem.

Nad brzegiem jeziora istnieje własna plaża z pomostem, strzeżone kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, kajaki, łodzie wędkarskie i spacerowe). Czysta woda w jeziorze, piękne widoki oraz zasobność w wiele gatunków ryb przyciąga do nas zarówno wędkarzy, żeglarzy oraz ludzi pragnących spokojnego wypoczynku.

Okolica słynie z obfitości grzybów, runa leśnego, wielu gatunków ryb. Jezioro Gołdapiwo posiada I kl. czystości wody, objęte jest strefą ciszy , jego max. głębokość to 26,5 m, zaś jego powierzchnia to ok. 15 km2.

Okolice

Mazury Północne należą do najpiękniejszych regionów Polski, ze względu na swoje położenie, umożliwiło naturze przetrwanie w stanie prawie nie naruszonym, naturalnym. Przyciąga turystów pragnących odpoczywać w ciszy i spokoju, w bliskim kontakcie z naturą.

Puszcza Borecka zaliczana jest do unikalnych w skali Europy skupisk leśnych zachowanych od stuleci, bez wyraźnej ingerencji człowieka. Zajmuje powierzchnię ok. 230 km kw. Drzewostan puszczy jest różnorodny, przeważają jednak lasy mieszane i liściaste. Puszczę zamieszkują pospolite zwierzęta takie jak: lis, zając, borsuk, kuna leśna, wydra, jelenie, dziki, łosie, wilki, rysie. Ukryte, czyste puszczańskie jeziora i rzeki, jeszcze nie odkryte przez rzesze turystów jadących na mazury kryją w swych wodach ok. 26gat. Ryb, a lasy ok. 40 gatunków roślin chronionych

 

 

Nasza baza turystyczna jest idealnym punktem wypadowym do takich miejsc jak:

  • Twierdza Boyen w Gizycku
  • Wilczy Szaniec w Gierłoży
  • Zespół Klasztorny oo. Jezuitów w Świętej Lipce.
  • Kwatera Himlera
  • Stańczyki "Mosty"
  • Śluza z J. Gołdapiwo w Przerwankach

Obóz Mazury 2017 rok

prev next

Obóz Łazy 2016 rok

prev next

Obóz Łazy 2015 rok

prev next

Adres do korespondencji: Zbigniew Szkopiak 42-470 Siewierz ul. Bytomska 37. Telefon: 691607760. Mail: z.szkopiak@interia.pl