Obozy letnie

Obóz Mazury 2018r.
Podczas obozu naszym gościem był Kancho Maciej Misiak
Dzień  9    14.08.2018r. (ostatni)
dzisiaj egzamin, później sesja zdjęciowa na plaży. Obiad i pakowanie porządki. Po kolacji wyjście do Kruklanek na ostatnie zakupy, godzina 21:30 wyjazd do domu. Koniec obozu.
prev next

Dzień 8    13.08.2018r.

Dzisiaj urodziny Emila. Znów gorąco, do południa strzelanie, później rozpalanie ognisk przy pomocy krzesiw. Po obiedzie trening na plaży oraz gry i zabawy, później ognisko i dyskoteka.
prev next

Dzień 7    12.08.2018r.
Dzisiaj jest słoneczko ale chłodno, do południa dla chętnych wyjście do kościoła, a dla innych wyjście do Kruklanek, po obiedzie zawody strzeleckie dla starszych z łuku, a dla maluchów z broni pneumatycznej, później trening i wieczorem dyskoteka.
prev next

Dzień 6     11.08.2018r.
Cały dzień leje deszcz i zimno, więc zajęcia w pomieszczeniach do południa treningi, po południu kalambury, i znów trening techniczny nadrabiamy zaległości w treningach. Po kolacji dyskoteka. Mamy nadzieję że jutro będzie pogoda.
prev next

Dzień 5    10.08.2018r.
Już od rana potworny upał i silny afrykański wiatr, więc plaża ale bez wejścia do wody bo fala jak na morzu. Przed obiadem trening. Po obiedzie wycieczka do bunkrów w Mamerkach, a także oglądaliśmy rekonstrukcję bursztynowej komnaty, podczas zwiedzania złapała nas ogromna burza i opady były takie jakby świat się kończył, dobrze że byliśmy już w autobusie
prev next

Dzień 4   09.08.2018r.

Dzień bardzo ciepły więc plaża, później trochę zajęć z nawigacji w terenie. Po południu wyjście do miasta, później trening, a po kolacji wybory miss

prev next

Dzień 3   08.08.2018r.

znów gorąco więc po śniadaniu szybko na plażę bo w południe już za mocno grzeje i trzeba uciekać z plaży. Po plaży bitwa na wodne balony to też skutecznie chłodzi. Po obiedzie strzelanie, emocje były duże, każdy coś tam trafił jak na pierwszy raz nieźle. Po kolacji spotkanie ze znanym rzeźbiarzem mazurskim, dzieci mogły same poznawać tajniki rzeźbiarstwa.

prev next

Dzień 2    07.08.2018r.

Dzisiaj jest bardzo ciepło ale dzieci chciały iść na zakupy do Kruklanek, po powrocie szybko na plażę i do wody się ochłodzić. Po obiedzie trudne zadanie trzeba było rozpalić ognisko przy pomocy krzesiwa, bez papieru i innych rzeczy łatwopalnych tylko to co naturalne w przyrodzie. Następnie trening, a po kolacji zawody w rozkładaniu pałatek wojskowych.

prev next

Dzień 1         06.08.2018r.

Przyjazd do Kruklanek godzina 6:30. zakwaterowanie, śniadanie, czytanie regulaminów, sprawy organizacyjne. Po obiedzie trochę plażowania i lekka kąpiel w jeziorze, ale złapał nas lekki deszcz więc szybko wracaliśmy do domków się osuszyć. Deszcz szybko minął więc udało się jeszcze przed kolacją jeszcze postrzelać z łuków, okazało się że nie jest to łatwa sprawa pierwszy kontakt z łukiem to ciekawe przeżycie. Po kolacji dzieci nie chciały już żadnych zajęć bo były zmęczone po podróży więc toaleta wieczorna i słodkie spanie.
prev next
wyjazd z Siewierza 05.08.2018 o godzinie 23:00
powrót do Siewierza 15.08.2018 o godzinie 8:00
WYJAZD Z PARKINGU POD ZAMKIEM
POWRÓT NA PARKING POD ZAMKIEM

1. zbiórka między godziną 21:30 a 22:30, dzieci muszą posiadać dokument tożsamości ( legitymacja szkolna, paszport lub dowód tymczasowy).
2. dzieci muszą posiadać odzież i obuwie przeciwdeszczowe.
4. dzieci muszą posiadać kremy do opalania z odpowiednim filtrem oraz środki przeciw komarom i kleszczom.
5. dzieci biorące leki na stałe muszą zdeponować te leki u kierownika obozu - Becie Pytel ( zawód wykonywany pielęgniarka )
6. dzieci z chorobą lokomocyjną przed wyjazdem powinny zażyć odpowiednie leki
7. telefony komórkowe, laptopy i inny sprzęt elektroniczny nie będzie deponowany i organizator obozu nie odpowiada za ich zaginięcie.
8. pieniądze można zdeponować u kierownika obozu przed wejściem do autobusu, koperta opisana imieniem i nazwiskiem oraz ilością PLN
9. wszelkie inne informacje można uzyskać u kierownika obozu lub poprzez E-mail z.szkopiak@interia.pl
10. na tej stronie internetowej będzie codzienne sprawozdanie z przebiegu obozu ( z jedno dziennym opóźnieniem )Ośrodek

Ośrodek Wczasowy, Wypoczynkowy jest pięknie położony na stosunkowo wysokim brzegu jeziora Gołdopiwo w miejscowość Kruklanki w odległość ok. 10 km od Giżycka, w otulinie Puszczy Boreckiej między Giżyckiem, a Węgorzewem.

Nad brzegiem jeziora istnieje własna plaża z pomostem, strzeżone kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, kajaki, łodzie wędkarskie i spacerowe). Czysta woda w jeziorze, piękne widoki oraz zasobność w wiele gatunków ryb przyciąga do nas zarówno wędkarzy, żeglarzy oraz ludzi pragnących spokojnego wypoczynku.

Okolica słynie z obfitości grzybów, runa leśnego, wielu gatunków ryb. Jezioro Gołdapiwo posiada I kl. czystości wody, objęte jest strefą ciszy , jego max. głębokość to 26,5 m, zaś jego powierzchnia to ok. 15 km2.

Okolice

Mazury Północne należą do najpiękniejszych regionów Polski, ze względu na swoje położenie, umożliwiło naturze przetrwanie w stanie prawie nie naruszonym, naturalnym. Przyciąga turystów pragnących odpoczywać w ciszy i spokoju, w bliskim kontakcie z naturą.

Puszcza Borecka zaliczana jest do unikalnych w skali Europy skupisk leśnych zachowanych od stuleci, bez wyraźnej ingerencji człowieka. Zajmuje powierzchnię ok. 230 km kw. Drzewostan puszczy jest różnorodny, przeważają jednak lasy mieszane i liściaste. Puszczę zamieszkują pospolite zwierzęta takie jak: lis, zając, borsuk, kuna leśna, wydra, jelenie, dziki, łosie, wilki, rysie. Ukryte, czyste puszczańskie jeziora i rzeki, jeszcze nie odkryte przez rzesze turystów jadących na mazury kryją w swych wodach ok. 26gat. Ryb, a lasy ok. 40 gatunków roślin chronionych

 

 

Nasza baza turystyczna jest idealnym punktem wypadowym do takich miejsc jak:

  • Twierdza Boyen w Gizycku
  • Wilczy Szaniec w Gierłoży
  • Zespół Klasztorny oo. Jezuitów w Świętej Lipce.
  • Kwatera Himlera
  • Stańczyki "Mosty"
  • Śluza z J. Gołdapiwo w Przerwankach

Obóz Mazury 2017 rok

prev next

Obóz Łazy 2016 rok

prev next

Obóz Łazy 2015 rok

prev next

NAGŁÓWEK 1

Adres do korespondencji: Zbigniew Szkopiak 42-470 Siewierz ul. Bytomska 37. Telefon: 691607760. Mail: z.szkopiak@interia.pl