Zawody


Turnieju o Puchar Wójta Gminy Spytkowice

Young Chikara Cup17.03.2018r.

 

Klub Sztuk Walki „Chikara” oraz Wójt Gminy Spytkowice

 

Zapraszają Reprezentację Waszego Klubu

do wzięcia udziału w:

 

 

Turnieju o Puchar Wójta Gminy Spytkowice

Young Chikara Cup

 

 

 

 

Jest to turniej skierowany wyłącznie do początkujących zawodników karate. Celem zawodów jest przełamanie obaw związanych ze startem młodych i niedoświadczonych zawodników oraz sprawdzenie ich umiejętności sportowych.

W zawodach mogą wystartować wyłącznie zawodnicy, którzy do tej pory nie brali udziału w rywalizacji sportowej lub wystartowali ale nie wygrali ani jednej walki turniejowej.

 

 

1.       Organizator

 

Klub Sztuk Walki „Chikara”

Robert Rybak – 604 355 708

Tomasz Rajda – 733 798 452

Jacek Zalewski – 608 410 959

 

2.       Termin i miejsce zawodów

 

17 marca 2018 r.

 

Hala Sportowa
ul. Szkolna 14

34-116 Spytkowice

 

3.       Program zawodów

 

08:00 – 09:00 – przybycie i rejestracja ekip;

09:00 – 09:30 – narada sędziowska;

10:00 – rozpoczęcie walk

 

4.       Zgłoszenie i opłata startowa

 

- Do startu dopuszczeni zostaną zawodnicy zaproszeni przez organizatora.

- Zgłoszenia grupowe do udziału w zawodach należy przesyłać w formie elektronicznej ( załącznik) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10.03.2018r na adres: trajda@o2.pl

-opłata startowa 40 zł,( płatne w dniu zawodów)                  

 

5.   Honorowane będą tylko  orzeczenia medyczne podpisane i opieczętowane wyłącznie przez lekarza sportowego. Ubezpieczenie zawodników spoczywa na macierzystym Klubie.

6.   - W sprawach nie uregulowanych Regulaminem decyduje Organizator i Sędzia Główny.- Organizator zastrzega sobie prawo zmian Regulaminie, łączenia bądź usunięcia wybranych kategorii w zależności od zaistniałej sytuacji. Wszelkie pozostałe informacje dotyczące niniejszych Zawodów omówione   zostaną na odprawie

7.   Nagrody: I, II, III miejsce puchar, medal, dyplom ( dla pozostałych startujących medal za udział)

 

 

Konkurencja  Lekki - kontakt (mata 2 minuty)

Ochraniacze gol.st, dłoni, kask z kratą, hogo, suspensorium

 

  Młodzik młodszy (8-10 lat)           

 Chłopcy: do 25 kg., do 30 kg., do 35 kg., do 40 kg., do 45 kg., pow.45 kg.

  Dziewczęta: do 25 kg., do 30 kg., do 35 kg., do 40 kg., pow. 40 kg

 

  Młodzik (10-12 lat)           

 Chłopcy: do 30 kg., do 35 kg., do 40 kg., do 45 kg., do 50 kg., pow.50 kg.

  Dziewczęta: do 30 kg., do 35 kg., do 40 kg., do 45 kg., pow. 45 kg

 

 

 

III. Konkurencja KARATE   Semi - Knockdown (mata 2 minuty)

Ochraniacze gol.st, dłoni, kask, , suspensorium, szczęka

 

 

Juniorzy Młodsi (12-14 lat)

Juniorzy Młodsi: do 40 kg., do 45 kg., do 50 kg., do 55 kg., pow. 55 kg.

Juniorki Młodsze : do 40 kg., do 45 kg., do 50 kg., pow. 50 kg.

 

Juniorzy 14-16 lat:  

Chłopcy: do 50 kg ., do 55 kg, do 60 kg, do 65 kg, do 70 kg, do 75 kg, pow. 75 kg,

Dziewczęta: do 50 kg, do 55 kg, do 60kg., pow. 60 kg.

 

 Juniorzy starsi 16 –18 lat:

Chłopcy: do 60 kg, do 65 kg, do 70 kg, do 75 kg, do 80 kg, pow. 80 kg,

Dziewczęta: do 55 kg, do 60 kg, pow.60 kg.

 

IV. Konkurencja Semi - Knockdown seniorów ( 2 minuty)

Nie jest planowana kategoria seniorów. Proszę jednak o zgłaszanie chętnych zawodników. Jeżeli będzie przynajmniej dwóch lub trzech w podobnej kategorii wagowej to zorganizujemy dla nich dodatkową kategorię.

- W konkurencji semi–knockdown i lekki- kontakt niedozwolone jest mae–geri–jodan oraz hiza–geri–jodan, bez chwytu przy hiza–geri-chudan. Low- kick dozwolony jest w każdej konkurencji

- Zawodników obowiązuje komplet ochraniaczy zatwierdzony przez Sędziego zawodów

Z pozdrowieniami

Tomasz Rajda


POLISH FIHTER CUP

Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin

Malanów 17 marca 2018 r

POLISH FIHTER CUP

Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin

 

Malanów 17 marca 2018 r

 

R E G U L A M I N

I. Organizator

·         Klub w Malanowie, Turku, Władysławowie

 

II. Współorganizator:

·         Urząd Gminy Malanów

·         OSiR w Malanowie

III. Termin 17 marca 2018 r. Malanów ulica Parkowa 29 Hala Sportowa

Uczestnictwo

W zawodach mogą wziąć udział ośrodki, które wcześniej zgłoszą swój akces za   pośrednictwem poczty elektronicznej na adres dpakula2@wp.pl  do dnia 13.03.2018 r. zgłoszenia uwzględniające wagę i wiek /datę urodzenia/ zawodników. Losowanie zawodników odbędzie się 15.03.2018 r .

 

V. Opłata startowa: za jednego zawodnika wynosi 50 regulowana w dniu zawodów(wg listy startowej). W cenie obiad , sędziowie gratis!

 

VI. Orientacyjny program na dzień 17.03.2018 r

    8:00

9:30

Przyjazd uczestników, weryfikacja, sprawy organizacyjne;

9:30

10:00

Narada sędziów;

10:00

14:30

Otwarcie zawodów, eliminacje kumite

15:00

17:00

Pokazy i finały kumite, wręczenie nagród

 

VII. Przyznane zostaną tytuły:

Indywidualne w każdej konkurencji oraz tytuł najlepszej drużyny kumite .

VIII. Postanowienia końcowe:

·         Zgłoszenia prosimy dokonać według zamieszczonej karty zgłoszenia

·         Zawodnik może startować tylko  jednej konkurencji kumite.

·         Każdy Klub wystawia sędziego

·         W razie niedostatecznej ilości zawodników w danej konkurencji bądź kategorii dana konkurencja lub kategoria może się nie odbyć lub może być połączona z inną za zgodą sędziego głównego i organizatora.

·         W celu zapewnienia bezpieczeństwa startujących w konkurencjach kumite juniorów prosimy o podanie aktualnej wagi zawodników w celu weryfikacji i dostosowania wag do zgłoszonych uczestników turnieju.

·         W sprawach nie ujętych regulaminem decyduje sędzia główny i organizator.

·         Sędzią Głównym zawodów jest sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan .

·         W sprawach nie objętych regulaminem decyduje Sędzia Główny i Organizator.

·         Składy sędziowskie zostaną powołane przez Sędziego Głównego w dniu zawodów.

·         Organizator nie odpowiada za rzeczy zgubione.

IX. Warunki uczestnictwa:

W zawodach mogą wziąć udział ekipy składające się z dowolnej liczby zawodników w danej konkurencji.

                W zawodach mogą wziąć udział kluby zrzeszone w organizacji Shinkyokushinkai (PFKS i PFKK), oraz zaprzyjaźnione kluby z pod znaku kyokushin, które wcześniej zgłoszą swój akces za pośrednictwem poczty.

Ø Eko pasy(wg danej federacji) z aktualnymi badaniami lekarskimi

Ø ochraniacze wymagane wg poszczególnych kategorii wszystkie ochraniacze w kolorze tylko białym

Ø wypełniona kartę startową

Ø czyste, białe karategi

Ø stopień szkoleniowy – 9 kyu potwierdzony w Eko Pasie (wg danej federacji)

Ø spełniający dodatkowe wymogi konkurencji

Ø zgłoszenie ekip do dnia 13.03.2018 r.

Ø dokument tożsamości i potwierdzający przynależność klubową – dotyczy zawodników spoza PFKS,

Ø  

 

 KONKURENCJE:

 

1. Kumite Juniorów – kategorie wiekowe i orientacyjne wagowe dla chłopców i dziewcząt

7-8 lat chłopców             -25 kg

 

 

+25 kg

dziewcząt   -25 kg i +25 kg

9-10 lat chłopców         - 30 kg

-35 kg,

i

+35  kg      

dziewcząt   -33 kg i +33 kg

11-12 lat chłopców:     -37 kg,

- 43 kg,

i

+ 43 kg    

dziewcząt:   -43 kg i +43 kg

 13 – 14 lat chłopców:   -50 kg

- 57 kg,

i

+ 57kg      

dziewcząt:   -50 kg i + 50 kg

 15 – 16 lat chłopców:  -60 kg

- 70 kg,

i

+ 70kg      

dziewcząt:   -55kg i +55 kg

 17 – 18 lat  chłopców: -65 kg

- 75 kg,

i

+ 75kg    

dziewcząt:   -60 kg i +60 kg

 

Wymagania dodatkowe:

ü o starcie w danej kategorii decyduje rocznik zawodnika.

ü posiadanie ochraniaczy osobistych: napięstniki elastyczne bawełniane, ochraniacze goleń/stopa typu skarpeta bawełniane, suspensoria, ochraniacz piersi - miseczki (kobiety).

ü wszystkie ochraniacze w kolorze tylko białym.

ü w zgłoszeniu prosimy o podanie aktualnej wagi zawodników.

 

       

 

 

  Opis konkurencji:

·         Zawodnicy w kategoriach wiekowych 7-8, 9-10, 11-12, 13-14 lat walczyć będą                           w ochraniaczach osobistych ( stopa goleń piąstkówki, suspensoria dot chłopców ) , kaskach z kratką i ochraniaczem tułowia- wszystkie ochraniacze w kolorze tylko białym.

·         Zawodnicy kategorii wiekowej, 15-16 i 17-18 lat walczyć będą w ochraniaczach osobistych stopa goleń piąstkówki, suspensoria dot. chłopców i kaskach z kratką, ochraniacz piersi typu miseczki nie połączone ze sobą - (kobiety)

·         Organizator zapewnia kaski z kratką oraz ochraniacze tułowia. Dopuszczalne jest posiadanie całego kompletu ochraniaczy po ówczesnym zatwierdzeniu przez sędziego głównego.

 

 

 

 

Czas walki

§ Kategoria 7-8, 9-10, lat 1 minuta + 1 minuta ewentualnej dogrywki

§ kategoria wiekowa 11- 12 lat i 13-14 lat: 1,5 minuty + ewentualnie dogrywka               1 minuta;

§ kategoria wiekowa 15-16 lat i 17-18 lat: 2 minuty + ewentualna dogrywka               1 minuta;

§ możliwość stosowania technik jak w systemie semi kontakt  bez kopnięć frontalnych jodan: hiza-geri, yoko-geri, ushiro-geri, mae-geri.

 

 

 

 

3. Kumite seniorów z podziałem na kategorie wagowe:

§ -mężczyzn: -70kg, -80kg i +80kg         kobiet: -50kg, -60kg , +60 kg

 

          Wymagania:

·         posiadanie ochraniaczy osobistych: ochraniacze goleń/stopa typu skarpeta bawełniane, suspensoria, ochraniacz piersi typu miseczki nie połączone ze sobą - (kobiety)

        Opis konkurencji:

·         Czas walki 2 minuty + ewentualna dogrywka 2 minuta oraz możliwość stosowania technik jak w systemie knockdown.

·          Dozwolone techniki frontalne na strefę jodan

 

                Organizator zastrzega sobie prawo do połączenie konkurencji wagowych w przypadku braku zawodników lub ich odwołaniu.

 

 

                                                                                    Ze sportowymi pozdrowieniami :

                                                                                                Daniel Pakuła 2 dan

 


PUCHAR EUROPY UKRAINA 10.04.2018r.

                                Invitation

 

We are pleased to invite you at out athletic event:

 

KYODOKYOKUSHIN

EUROPEAN CUP

 

The event will be on

 

Saturday 14th APRIL 2018

 

                                              PUSHKIN street 83

                      SPORT HALL of the National Police in Poltava Regional

                                               

POLTAVA, UKRAINE

 

Contact Information:

 

                              sensei Dmytro Boklashchuk, tel: +38 0675318051

Email: kyodokyokushin.ukraine@gmail.com

 

Osu!

 

Dear Shihan, Sensei and Senpai,

 

We are pleased to invite you to our athletic event, which will take place on Saturday 14th APRIL 2017 in POLTAVA, UKRAINE.

 

Categories

 

The event will be based on the principles of the Semi knockdown (under 18 years old), and knockdown.

Groups of athletes will be formed based on the same age, weight and experience.

 

Cat.

System

 

Weight

Sex

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 – 9 years

                  Semi knockdown

-25/-30/-35/+35

-25/-30/+35

Boys

Girls

10 – 11 years

              Semi knockdown

-30/-35/-40/-45/+45

-35/-40/+45

Boys

Girls

 

 

 

 

12 – 13 years

              Semi knockdown

-45/-50/-55/-60/+60

-40/-45/+50

Boys

Girls

14 – 15 years

              Semi knockdown

-60/-65/-70/+70

-45/-50/+55

Boys

Girls

16 – 17 years

              Semi knockdown

-65/-75/+75

-50/+55

Boys

Girls

18 – 35 years

Knockdown

-70/-80/+80

Men

18 – 35 years

Knockdown

-55/-60/+60

Women

+35 years

Knockdown

-80/+80

Men

+35 years

Knockdown

-70/+70

Women

 

Note: in categorys kids and catets helmet and hogo (chest protectors) are nessesery. In juniors categorys helmet is nessesery.

 

 

DURATION

 

Categories: –8 to 11 years:           1’00’’ / 1’00’’ (first extension)

 

Categories: 12 to 14 years:           1’30’’ / 1’00’’ (first extension) / 1’00’’ (second extension)

 

Categories: 15 to 17 years:           2’00’’ / 1’30’’ (first extension) / 1’30’’ (second extension)

 

Men/Women:                               2’00’’ / 2’00’’ (first extension) / 2’00’’ (second extension)

 

 

 

Notes:

·         If there is hikiwake (equal) after the first extension, the lightest athlete wins in categories 8-11

·         In catories 12 -17(boys/girls) in case hikiwake (equal), after the first extension, in order to win the weight difference should be equal or over 3kg.

·         In men’s category in case of hikiwake (equal) after the first extension, the fighters` weight will be compared and in order to win the weight difference should be equal or over 5kg.

·         In women’s category in case of hikiwake (equal), after the first extension, the fighters` weight will be compared and in order to win the weight difference should be equal or over 5kg.

 

 

NOTE:

 

*In all categories (children’s / teens / adults), if a category is not completed, then there is a possibility that these athletes will be moved to the next or previous category with their coach agreement.

 

 

 

Weighting MedicalAccreditation

13th APRIL 18:30 pm

Ceremony

14th APRIL 10:00 am

Start

14th APRIL 10:30 am

Sayonara Party

14th APRIL 21:00 pm

Seminar and Dan exams

15th APRIL 12:00 am

 

 

Weighting

 

For further details on the weighting, a detailed email will be send to all participants or there will be a telephone briefing at least 15 days before the event.

Please note also:

·         In case that an athlete weights 2 kg more than the weight at his application form, then the Organizer has the right to move him to another category. If this new category is not exist, then the athlete cannot participate.

·         In adult categories, if an athlete is out of the given categories, then he will not be accepted.

 

 

 

Event Info:

 

·         Application forms should be send until APRIL 1, 2018. After this date, no more applications will be accepted.

·         All application forms should be completed properly in order to be accepted. Please send your application forms at the following email: kyodokyokushin.ukraine@gmail.com

·         Participation fee for athletes: 20,00 €

·         Seminar fee is 5 euro per person

·         We kindly request timely arrival to the event.

·         Insurance: All participants have to organize their insurance. The Organizer rejects any responsibility.

·         At the venue of the kumite the presence of parents or spectators is prohibited.

·         Parent, coach or spectator misbehavior will be eliminated the correspond athlete.

 

 

 

 

General Information:

The Event will be in PUSHKIN street 83

SPORT HALL of the National Police in Poltava Regional

POLTAVA, UKRAINE


DMYTRO BOKLASHCHUK +380675318051

kyodokyokushin.ukraine@gmail.com

 

 

 

Official Hotel:

Best to make booking by www.booking.com with Hotel name:

We will start from cheapest one:

 

DREAM Hostel Poltava  

5 Yevropeiska Street, Poltava, Ukraine

 

Hotel Ukraina

41А Sobornosti Street, Poltava, Ukraine

 

Reikartz Hotel

Yevropeiska Street, Poltava, Ukraine

 

Alleya Grand

Zhovtneva street, 57, Poltava, Ukraine

 


PUCHAR  ŚWIATA  WARSZAWA  25.11.2017r.


Reprezentacja Szkoły Sztuk Walki w Siewierzu
1. Rydzowski Kacper - 1 miejsce
2. Rydzowski Oskar - 2 miejsce
3. Skupień Dawid - 3 miejsce
4. Knap Krystian - 3 miejsce
5. Dróżdż Dawid - 3 miejsce
6. Okularczyk Marcel - 5 miejsce


prev next

PROYAMA CUP ŁASK 17.06.2017r.

ZAPROSZENIE

 

 

Z przyjemnością chcielibyśmy zaprosić
na międzynarodowe sportowe wydarzenie:

 

PROYAMA CUP

 

 

Zawody odbędą się

Sobota, 17 czerwca 2017

Łask, Polska

 

 

 

 

Kontakt:

Stanisław Kołodziejski - tel. +48 509337630

stanislaw.kolodziejski@op.pl

Drodzy Trenerzy, Shihan, Sensei i Senpai,

 

Chcielibyśmy zaprosić was do udziału w zawodach, które odbędą się w sobotę 17 czerwca 2017 roku w Łasku. Zawody rozegrane zostaną w formie gali w wybranych kategoriach karate i kickboxingu. Zaaranżowane będą pojedynki w kategoriach dwu lub cztero osobowych. W przypadku kategorii czteroosobowej, zwycięzca wyłoniony będzie w systemie pucharowym.

Uwagi:

Organizator zastrzega sobie prawo do niezorganizowania kategorii z wcześniejszą informacją dla zainteresowanych. Nie jest to turniej otwarty, a zaaranżowana gala sztuk walki. Dlatego nie wszystkie kandydatury będą rozpatrzone.

Zawody sędziowane będą przez 4 sędziów.  1 sędzia maty/ringu i 3 sędziów punktowych.

Zawody rozegrane będą w następujących formułach:

Dyscyplina

Formuła

Obszar

Wiek

Uwagi

Ochraniacze

Kickboxing

Low Kick

Ring

+18, 16-17

Pełny kontakt

Ochraniacze, kask

Kickboxing

Kick Light

Ring

10-12, 12-14,14-16,16-18

Ograniczony kontakt

Ochraniacze, dodatkowo stopa, kask

Karate

Knockdown

Ring

+18

Pełny kontakt

Suspensor, szczęka

Karate

Semi-knockdown

Tatami

14-16,16-18,+18

Ograniczony kontakt, brak technik frontalnych i kaiten geri

Ochraniacze, kask

Karate

Lekki kontakt

Tatami

10-12,12-14

Ograniczony kontakt, brak technik frontalnych i kaiten geri

Ochraniacze, dodatkowo stopa, hogo i kask z kratką

 

Informacje zgłoszeniowe:

§ Do dnia 24 maja 2017 roku należy przesłać zgłoszenia propozycji zawodników.

§ Każdy klub może zgłosić maksymalnie jedną osobę z kategorii wagowej.

§ Należy użyć "Application table". Proszę przejrzeć "Requested categories" w pierwszej kolejności.

§ Opłaty wpisowa - 10 Euro.

§ Każdy zawodnik zobowiązany jest do własnego ubezpieczenia i badań medycznych lekarza medycyny sportowej.

§ W przypadku zakwalifikowania zawodnika do turnieju. Zawodnik, klub a w przypadku niepełnoletnich opiekun prawny zobowiązany będzie do zatwierdzenia pisemnej zgody na udział i oświadczenia o zrozumieniu obowiązujących regulaminów.


OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI KYODOKYOKUSHIN 18 MARZEC 2017 W WADOWICACH
Dawid Dróżdż wicemistrz Polski

Okularczyk Marcel wicemistrz Polski

Knap Krystian 3 miejsce
prev next
  • Okularczyk Marcel wicemistrz Polski. 18.03.2017r.
  • Dawid Dróżdż wicemistrz Polski. 18.03.2017r.
  • Knap Krystian 3-cie miejsce MP Polski. 18.03.2017

18 marca 2017 roku w Wadowicach odbyły się pierwsze Międzynarodowe Mistrzostwa Polski KyodoKyokushin. Organizatorami imprezy były Klub Sztuk Walki CHIKARA i International Budokai Union Kyodokyokushin. Dyrektorem turnieju był Sensei Tomasz Rajda 4 Dan - Branch Chief IBU KyodoKyokushin. Patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta Wadowice. Do walki stanęło 150 zawodników z 12 klubów z Ukrainy, Grecji i Polski, reprezentujący Organizacje Seido, Shinkyokushin i KyodoKyokushin. Oficjalnego otwarcia dokonał Kancho Maciej Misiak - Prezydent IBU KyodoKyokushin, który pełnił również funkcję Sędziego Głównego. Bardzo dziękujemy zarządowi Klubu Chikara i Panu Burmistrzowi, jak i licznym sponsorom, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć. Poniżej prezentujemy wyniki zawodów:

 

 

Lekki Kontakt Młodzicy do 30 kg

I miejsce Lena Dzieciątkowska - OZK Poznań

II miejsce Julia Hrapkowicz - Kęty

III miejsce Angelika Markowska - Łask

 

Lekki Kontakt Młodzicy do 35kg

I miejsce Zuzanna Rzepecka - Wadowice

II miejsce Magdalena Bekas - Warszawa

III miejsce Iga Biegańska - Łask

 

Lekki Kontakt Młodzicy do 40kg

I miejsce Julia Orlińska - Warszawa

II miejsce Hanna Warszawska - Zator

III miejsce Patrycja Będkowska - OZK Poznań

 

Lekki Kontakt Juniorki Młodsze do 50kg

I miejsce Julia Marciniak - Łask

II miejsce Wiktoria Kaniecka - Łask

III miejsce Julia Stanisławska - OZK Poznań

 

Lekki Kontakt Młodzicy do 25kg

I miejsce Mateusz Płotek - Zator

II miejsce Maciej Warszawski - Zator

III miejsce Jakub Czopek - Zator

 

Lekki Kontakt Młodzicy do 32kg

I miejsce Maciej Ochman - Wadowice

II miejsce Maksymilian Foryś - Kęty

III miejsce Mikołaj Piwowarski - Kęty

 

Lekki Kontakt Młodzicy do 40kg

I miejsce Filip Baran - Wadowice

II miejsce Miłosz Łagiewski - Łask

III miejsce Filip Brzozowski - Łask

 

 

Lekki Kontakt Młodzicy do 45kg

I miejsce Filip Konefał OZK - Poznań

II miejsce Marcel Okularczyk - Siewierz

III miejsce Francesco Rak Kalwaria - Zebrzydowska

 

Lekki Kontakt Młodzicy do 50kg

I miejsce Jakub Dziedzic - Wadowice

II miejsce Jakub Tyrpa - Wadowice

III miejsce Filip Wawrzyniak - OZK Poznań

 

Lekki Kontakt Młodzicy pow. 50 kg

I miejsce Adam Blankenstein - Babice

II miejsce Kamil Andruszkiewicz - Warszawa

III miejsce Bartosz Dobiecki - OZK Poznań

 

Lekki Kontakt Juniorki Młodsze do 55kg

I miejsce Anna Haja - Wadowice

II miejsce Maja Słomian - Łask

III miejsce Patrycja Kućka - Kęty

 

Lekki Kontakt Juniorki Młodsze pow. 55 kg

I miejsce Adrianna Kolenda - OZK Poznań

II miejsce Kinga Krochmal - Warszawa

 

Lekki Kontakt Juniorzy Młodsi do 35kg

I miejsce Bartosz Pospiszył - Łask

II miejsce Kacper Dyduła - Łask

III miejsce Jakub Sołtys - Zator

 

Lekki Kontakt Juniorzy Młodsi do 40kg

I miejsce Alan Tałajczyk - Zator

II miejsce Oleksandr Len - Ukraina

III miejsce Jakub Belka - Warszawa

 

 

 

Lekki Kontakt Juniorzy Młodsi do 45kg

I miejsce Alan Korpalski - Łask

II miejsce Michał Jochymczak - Łask

III miejsce Norbert Piechora - OZK Poznań

 

Lekki Kontakt Juniorzy Młodsi do 49kg

I miejsce Różewicz - Łask

II miejsce Adam Horszkiewicz - Łask

III miejsce Kacper Uchacz - Kalwaria Zebrzydowska

 

Lekki Kontak Juniorzy Młodsi do 53 kg

I miejsce Andrii Korshenko - Ukraina

II miejsce Serhii Korshenko - Ukraina

III miejsce Nikodem Rajda - Zator

 

Leki Kontakt Juniorzy Młodsi do 57kg

I miejsce Bartłomiej Kurbiel - Łask

II miejsce Robert Kaszuba - Zator

III miejsce Karol Madycki - Medyka

 

 

Semi-Knockdown Juniorki do 57 kg

I miejsce Weronika Mikosik - OZK Poznań

II miejsce Aleksandra Mularczyk - Wadowice

III miejsce Paulina Grzegórska - Łask

 

Semi-Knockdown Juniorki pow. 60 kg

I miejsce Gabriela Kolenda - OZK Poznań

II miejsce Agata Kudlińska - OZK Poznań

III miejsce Kinga Zięba - Kęty

 

Semi-Knockdown Juniorki Starsze Pow. 60 kg

I miejsce Hanna Grużewska - Warszawa

II miejsce Daria Suliga - OZK Poznań

III miejsce Magdalena Robakiewicz - Wadowice

 

Semi-Knockdown Juniorzy do55 kg

I miejsce Michał Anioł - Kęty

II miejsce Hubert Wasilewski - OZK Poznań

 

Semi-Knockdown Juniorzy do 62kg

I miejsce Gabriel Skierski - OZK Poznań

II miejsce Dawid Dróżdż - Siewierz

III miejsce Patryk Leńczowski - Zator

 

 

Semi-Knockdown Juniorzy do 70 kg

I miejsce Hubert Kudra - Łask

II miejsce Patryk Markowski ? Łask

 

Semi-Knockdown Juniorzy pow. 75kg

I miejsce Vladyslav Franchuk - Ukraina

II miejsce Jan Kaczmarczyk - Kęty

III miejsce Jakub Cynk - Kęty

 

 

Semi-Knockdown Juniorzy Starsi do 65kg

I miejsce Konrad Rajda ? Zator

II miejsce Arkadiusz Latko - Zator

III miejsce Dominik Panek - Andrychów

 

Semi-Knockdown Juniorzy Starsi do 70kg

I miejsce Patryk Białek - Warszawa

II miejsce Jakub Sadowski - Zator

III miejsce Marcin Lubański - Kęty

 

Semi-Knockdown Juniorzy Starsi do 75kg

I miejsce Paweł Dytkowicz - OZK Poznań

II miejsce Karol Chrapek - Zator

III miejsce Krystian Knap - Siewierz

 

Semi-Knocdown Juniorzy Starsi Pow. 80 kg

I miejsce Kacper Grześkiewicz - OZK Poznań

II miejsce Damian Antos - Wadowice

III miejsce Dominik Urbańczyk - Babice

 

 

Knockdown Seniorki pow. 60 kg

I miejsce Karolina Głuszczyńska - Warszawa

II miejsce Elżbieta Janik - Wadowice

 

Knockdown Seniorzy 18-21 lat do 70kg

I miejsce Oleksandr Ivanov - Ukraina

II miejsce Stavros Souantzoglou - Grecja

III miejsce Grzegorz Klaja - Wadowice

 

Knockdown Seniorzy 18-21 lat do 80kg

I miejsce Mateusz Zalewski - Wadowice

II miejsce Kornel Miszczak - Kraków

 

Knockdown Seniorzy 22-37 lat do 70kg

I miejsce Patryk Wojdak - Warszawa

II miejsce Tomasz Kowalski - Zator

III miejsce Sarantis Nikoglou - Grecja

 

Knockdown Seniorzy 22-37 lat do 80kg

I miejsce Mateusz Konior - Kęty

II miejsce Sebastian Łukasiak - Warszawa

 

Knockdown Seniorzy +37 lat pow. 80 kg

I miejsce Karol Goliński - Warszawa

II miejsce Piotr Blankenstein - Babice

III miejsce Bartosz Jakubowski - Medyka



Kyodokyokushin

European Championchip



Invitation

We are pleased to invite you at out athletic event:

Kyodokyokushin European Championchip

The event will be on

Saturday 19th November 2016

KyodoKyokushin International Seminar

Sunday 20th November 2016

Hotel Victoria,

Kilkis-Greece

Contact Information:

Antonis Giannakidis, tel: +30 6945557618

Maciej Misiak, tel: +48 512256176

Email: Kinesisk@otenet.gr, m.misiak@kyodokyokushin.com


Osu!

Dear Shihan, Sensei and Sempai,

We are pleased to invite you to our athletic event, which will take place on Saturday 19th November 2016 at Hotel Victoria (Kilkis- Greece).

Categories

The event will be based on the principles of the Knock-Out System.

Groups of athletes will be formed based on the same age, weight and experience.

Cat.

Year of Birth

(Γεννημένος/-η από έως)

Weight

Sex

1/1/2010 up to 31/12/2010 (5y old)

-25/+25

-25/+25

Boys

Girls

Α1

1/1/2009 up to 31/12/2009(6y old)

-25/-30/+30

-25/-30/+30

Boys

Girls

Α2

1/1/2008 up to 31/12/2008(7y old)

-25/-30/-35/+35

-25/-30/-35/+35

Boys

Girls

Α3

1/1/2007 up to 31/12/2007(8y old)

-30/-35/-40/+40

-30/-35/-40/+40

Boys

Girls

Α4

1/1/2006 up to 31/12/2006(9y old)

-30/-35/-40/-45/+45

-30/-35/-40/-45/+45

Boys

Girls

Α5

1/1/2005 up to 31/12/2005(10y old)

-35/-40/-45/-50/+50

-35/-40/-45/+45

Boys

Girls

Α6

1/1/2004 up to 31/12/2004(11y old)

-40/-45/-50/-55/+55

-35/-40/-45/+45

Boys

Girls

Β1

1/1/2002 up to 31/12/2003(12-13y old)

-45/-50/-55/-60/-65/+65

-40/-45/-50/-55/+55

Boys

Girls

Β2

1/1/2000 up to 31/12/2001(14-15y old)

-55/-60/-65/-70/-75/+75

-45/-50/-55/-60/+60

Boys

Girls

Β3

1/1/1998 up to 31/12/1999(16-17y old)

-68/-78/+78

-58/+58

Boys

Girls

Men

(over 18y old)

-70/-80/-90/+90

Men

Women

(over 18y old)

-55/-60/+60

Women

Master

(over 40y old)

-80/+80

Men

Master

(over 40y old)

-60/+60

Women

Note: A novice group will also be formed for categories (–A) up to (A6) with obligatory protective chest (SMA type).

DURATION

Categories: –Α, Α1 καιΑ2:1’00’’/1’00’’ (first extension)

Categories: Α3, Α4, Α5 και Α6:1’30’’/1’00’’ (first extension) / 1’00’’ (second extension)

Categories: Β1, Β2 καιΒ3:2’00’’/1’30’’ (first extension) / 1’30’’ (second extension)

Men/Women:2’00’’/2’00’’ (first extension) / 2’00’’ (second extension)

Notes:

  • If there is hikiwake (equal) after the first extension, the lightest athlete wins in categories –Α, Α1, Α2 (boys/girls).
  • In catories Α3, Α4, Α5, Α6, Β1, Β2 and Β3(boys/girls) in case hikiwake (equal), after the first extension, in order to win the weight difference should be equal or over 3kg.
  • In men’s category in case of hikiwake (equal) after the first extension, the fighters` weight will be compared and in order to win the weight difference should be equal or over 5kg.
  • In women’s category in case of hikiwake (equal), after the first extension, the fighters` weight will be compared and in order to win the weight difference should be equal or over 3kg.

NOTE:

*In all categories (children’s / teens / adults), if a category is not completed, then there is a possibility that these athletes will be moved to the next or previous category with their coach agreement.


Weighting MedicalAccreditation

Reffery, Judge Meeting

18th November-19:30 am

Ceremony

19th November 10:00 am

Start

19th November 10:30 am

Sayonara Party Beer House Art Café

19th November 23:00 am

Seminar and Dan exams

20th November 12:00 am

Weighting

For further details on the weighting, a detailed email will be send to all participants or there will be a telephone briefing at least 15 days before the event.

Please note also:

  • In case that an athlete weights 2 kg more than the weight at his application form, then the Organizer has the right to move him to another category. If this new category is not exist, then the athlete cannot participate.
  • In adult categories, if an athlete is out of the given categories, then he will not be accepted.

Event Info:

  • Application forms should be send until November 11, 2016. After this date, no more applications will be accepted.
  • All application forms should be completed properly in order to be accepted. Please send your application forms at the following email:m.misiak@kyodokyokushin.com
  • Participation fee for athletes: 20,00 €.
  • Seminar fee for person: 10,00 €.
  • We kindly request timely arrival to the event.
  • Insurance: All participants have to organize their insurance. The Organizer rejects any responsibility.
  • At the venue of the kumite the presence of parents or spectators is prohibited.
  • Parent, coach or spectator misbehavior will be eliminated the correspond athlete.

General Information:

The Event will be on at Hotel Victoria (Kilkis-Greece)

Antonis Giannakidis, Μ: +30 6945557618

kinesisk@otenet.gr

Official Hotel: HOTEL VICTORIA (Kilkis )

For booking information please contact:

Antonis Giannakidis, Μ: +30 6945557618 or email at:

kinesisk@otenet.gr

single room 45€

double room 50€

trible room 60€

family suite 80€

http://awscdn.mzt24.com/userfiles/hotels/pictures/9153/64467.jpeg

Hotel Victoria , http://www.hotelkilkisvictoria.gr/

Kyodokyokushin Tournament Rules

The following rules are adjusted to the event’s circumstances and might vary from the regulations applied in other national or international organisations.

Please bear the following in mind:

There will be no compulsory decision. Only if scores are even, or if there are no scores after weighing, a decision for a winner must be taken.

In the initial time of each match a Genten does not implicate that the penalised fighter must loose. It will be left up to the judges’ discretion to decide the winner. In the extensions, the competitor who has penalised with a Genten must lose.

There must be 3 out of the 5 votes (Majority) for any decision or penalty to be awarded.

Sections’ Directory:

1.Judging principles and basic requirements

2.Corner Judges, Referees and judging criteria

3.Bout’s starting procedure

4.Bout’s Refereeing Terminology

5.Announcements Terminology

6.Bout’s ending procedure Terminology

7.Competition Area

8.Weight Categories

9.Duration of the bouts and extensions procedure

10.Rules and equipment for competitors

11.Waza-Ari / Half point score

12.Ippon-gachi / Full point score

13.Hantei-gachi / Winner by decision

14.Allowed techniques and actions

15.Banned techniques and actions

16.Warnings & Penalties

17.Disqualification

1. JUDGING PRINCIPLES AND BASIC REQUIREMENTS

A. The competitors’ safety

The competitors’ safety should always be the main priority of the match officials.

In a case of an accident the referee must stay calm and act promptly to check the state of the competitor and if necessary, call the tournament doctor.

B. Judging principles and requirements

The referee should be able make fair judgements al all times. If a judge or referee at any time feels that he/she can not be impartial, he/she should contact the Competition Supervisor to be substituted.

The referees must be able to make the correct signals and announcements.

The judges must wear Black trousers, Navy blue shirt and White bow tie and provide their own whistle.

2. CORNER JUDGES, REFEREES AND JUDGING CRITERIA

A. The bouts will be judged by 5 match officials; 4 judges and 1 referee.

B. The referee gives all the commands and announces all decisions.

C. Each judge, including the referee, has one vote.

D. All decisions must be majority vote of at least three of the five match officials.

E. The doctor may decide to stop a bout after consulting with the match officials, if a competitor is unable to continue due to an attack (legal or foul). If the bout has been stopped by the doctor due to a foul attack (Hansoku Waza) the fighter who fouled will lose the bout and the opponent will only continue into the next round with the doctor’s authorization.

3. BOUT’S STARTING PROCEDURE

1. As the competitors are announced the head referee (Sushin) calls the red/white competitor to enter the competition (Shobu) mat area by saying: "Aka / Shiro Nakae”

2. The referee commands each competitor as he/she comes to the line to turn towards the official seats (Shomen) and in Fudo Dachi "Aka / Shiro Shomen Muite

3. Once both competitors are on the match area the referee proceeds with the opening of the match, (Shiai-gaishi) with the formal greeting, (Aisatsu) with both competitors facing the official seats (Shomen) and bow on command: "Shomen ni rei”.

4. Then the competitors face the referee and bow to the command: "Sushin ni rei”.

5. Finally the competitors face each other and bow at the command: "Otagai ni rei".

6. After the greetings the referee indicates the competitors to take fighting position on the command: "Kamaete”.

7. Herewith the referee gives the competitors the command to start the bout with: "Hajime”.

4. BOUT’S REFEREEING TERMINOLOGY

A. Terminology during the match (Shiai-chu):

1.Stop the match: "Yame

2.Continue fighting / Attack: ”Zokko

3.Foul attacks: "Kogeki

4.Foul attacks to the face: "Ganmen Kogeki"

5.Foul attacks to the groin: "Kinteki Kogeki

6.Grapping: "Tsukami

7.Holding and clinching "Kakaekomi

8.Head butting: "Zutsuki

9.Pushing: "Oshi

10.Calling in corner judges: "Fukushin-shugo

B. The corner judge shall show the following actions with the flag:

1.Full point: "Ippon"

2.Half Point: "Waza-Ari"

3.Draw: "Hiki-Wake"

4.Warnings: "Chui"

5.Penalties: "Genten"

6.Disqualification: "Shikaku"

7.No score /no count: "Mitomezu"

8.Out of match area: "Jogai"

9.Unclear: "Fumei"

5. ANNOUNCEMENTS TERMINOLOGY

A. Foul Attack (Hansoku Waza):

Warning to red/white for head butting: "Aka/Shiro, Zutsuki, Chui Ichi!

B. Full point Score (Ippon)

Red/white full point score with lower punch: "Aka/Shiro, Shita-tsuki, Ippon

C. Half point score (Waza-Ari)

Red/White fighter’s half point score with front kick: "Aka/Shiro, Mae-Geri, Waza-ari

D. Two Half points score equals a full point

Announcing a second Waza-Ari with Gedan-Geri: "Gedan-Geri, Waza-Ari Awasete Ippon"

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/judges.jpg

6. BOUT’S ENDING PROCEDURE TEMINOLOGY

The procedure at the conclusion of a bout (Shiai Shuryo):

Stop Fighting: "Yame"

Indication to face the front: "Shomen-Muite"

The referee indicates judges to be set to raise their flag: "Hantei-O-Torimasu"

The referee requests corner judges’ decision: "Hantei"

The referee counts the flags ending with the majority decision and announces the victory.

Hereafter he employs the same procedure as in the opening of the bout.

The contenders are facing the official seats: "Shomen ni Rei"

The contenders face the referee and bow: "Sushin ni Rei"

The competitors face each other and bow: "Otagai ni Rei"

After the greetings the referee indicates the fighters to shake hands.

The contenders should step down from the Shobu (match) mat on the same side as they entered the area.

7. COMPETITION / SHOBU AREA

The size of the competition area will be 8x8 meters .

8. WEIGHT DIVISIONS

Category

Age

Weight

Men

18-40

-60

-70

-80

-90

+90

Women

18-40

-60

+60




Junior A’ Male

15-17

-60

-70

-80

+80


Junior A’ Female

15-17

-60

+60




Junior B’ Male

12-14

-40

-50

-60

+60


Junior B’ Female

12-14

-40

+40




Junior C’ Male

9-11

-35

-45

+45



Junior C’ Female

9-11

-35

+35




Junior D’ Male

6-8

-25

-35

+35



Junior D’ Female

6-8

-25

+25




Veterans Male

+40

-75

+75




Veterans Female

+40

-60

+60




9. DURATION OF THE BOUT AND EXTENSIONS PROCEDURE

The match procedure and duration of the bouts will diverge in semi-finals and finals as follows:

Women

Semi-finals: 3 min.; 2 min.; 2 min.; Weighing; 2 min. (Final extension)

Finals: 3 min.; 2 min; 2 min.; Weighing; 3 min. (Final extension)

Men

Semi-finals: 3 min.; 2 min.; 2 min.; Weighing; 2 min. (Final ext.)

Finals: 3 min.; 2 min.; 2 min.; 2 min.; Weighing; 3 min. (Final ext.)

1. In the Weight Divisions, if there is more than 5 kg weight difference, the lighter competitor shall be declared the winner, if there is less than 5 Kg difference a draw is declared and a final extension will held.

2. In the final extension Encho-sen a winner has to be decided and the judges and referee can not declare a draw Hiki Wake and each judge must declare a win to one of the competitors.

3. The time of the bout will run when the referee signals the start with "Hajime”.

4. The time will only be stopped during the match if the referee commands: "Jikan” (Time-stop) or when the bout’s time is up.

10. EQUIPMENT, PROCEDURE AND RULES FOR COMPETITORS

10.1. Equipment

A. Fighters must fight in white Dogi. Men must not wear T-Shirt under dogi.

B. Women may only use soft types of breast protectors under white T-shirt.

C. Groin Guards are compulsory.

D. Mouth Guards are optional.

E. All fights are with bare knuckles and without shin pad protection, except the junior divisions wear shin pads and gloves 8oz .

F. Bandages and tapes must be authorized by the doctor prior to the bout.

G. All protection must be approved at the registration of the contenders.

H. It is not allowed to fight with glasses. The use of contact lenses is optional.

10.2. Procedure

A. Fighters are responsible for being ready on time for each bout.

B. The fighters must enter and exit the match Shobu mat area from each side as indicated by the organisation.

C. The red fight will be will be the contender with the lowest back number and the white competitor the one with highest back number.

D. The red "Aka” fighter will be called in first and should enter the match area on the official front’s "Shomen” left side hand side. The white "Shiro” contender should enter the match area on the right side.

10.3. Rules

A. Competitors should present a medical certificate at the weigh-in. The medical certificate should include health check, HIV test, Hepatitis B&C test and medical declaration that approve participating in full contact fighting.

B. Competitors for should be a minimum of 18 years of age on the date of the tournament; and at least 4th Kyu.

C. All competitors must provide information and registration requests through your area Branch Chief or Country Representative.

I. The participation in the world cup is on the competitors’ responsibility only.

11. HALF POINT SCORE (WAZA-ARI)

A. A legal technique or attack that downs an opponent that is able to recover his standing position within 3 seconds will be judged as Waza Ari, a half point score.

B. A competitor who is reluctant to fight but resumes the fight within 3 seconds will be judged as a Waza Ari.

C. It is the referee’s and the doctor’s combined decision to decide whether a downed Competitor may continue.

D. A competitor who is awarded a half point score will be given the victory at the end of the bout if no other score have been granted.

12. FULL POINT VICTORY (IPPON GACHI)

A. A technique or an attack that connects or results in an immediate knock down of the opponent for more than 3 seconds, scores an Ippon, a full point

B. The competitor will be awarded a full point (IPPON) if his opponent is reluctant to fight for longer than 3 seconds as a result of a legal technique.

C. Two half points (Waza Aris) will result in a full point Awasete Ippon.

D. The disqualification will automatically give the opponent victory.

13. WINNER BY DECISION (HANTEI GACHI)

A. If no Ippon, Waza Ari or Hansoku has been given the full amount of damage during the bout will be taken into account as main priority in the decision.

B. If no damage has been registered, the overall Yuko Uchis, efficient attacks will be the criteria for the decision.

C. In the final extension, Encho-sen, where a decision has to be taken, if no Ippon, Waza Ari or Yuko Uchi has been effectuated, the decision must be taken upon the basis of who has been the most forceful and dynamic during the bout.

D. If a Genten, a penalisation has been awarded to a competitor during Encho-sen, the final extension, his opponent will be awarded the victory.

14. ALLOWED TECHNIQUES AND ACTIONS

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique01-Axe_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique02-Back_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique03-Elbow_Strike.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique04-Fore-Fist_Thrust.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique05-Front_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique06-High_Roundhouse_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique07-Inside_Low_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique08-Knee_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique09-Leg_Sweep_Followed_By_A_Strike.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique10-Lower_Thrust.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique11-Outside_Low_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique12-Middle_Roundhouse_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique13-Roll_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique14-Side_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Legal_Technique15-Spinning_Back_Kick.jpg


15. BANNED ACTIONS AND TECHNIQUES

1.Disobeying the referee’s directions

2.Making comments to the referee

3.Straight attacks to the knee joints

4.Any intentioned attack to the opponent’s spine from behind

5.Attacks towards a fallen opponent

6.Attacking a downed opponent, while he/she is lying on the floor.

7.Stepping repetitively out of the match mat area: "Jogai"

8.Attacks with hand or elbow techniques, Ude-waza to the head, neck or face

9.Grappling: "Tsukami"

10.Attacking while hook holding: "Kake Tsukami"

11.Holding or clinching: "Kakaekomi"

12.Pushing: "Oshi"

13.Head butting: "Zutsuki"

14.Kick to the groin: "Kinteki-geri"

15.Retreating continually out of the match area and to avoid or refrain from fighting

16.Constant bad attitude or behaviour towards the referee or competition

17.Any fighter who refuses to fight over a longer period of time (30 seconds) can be disqualified.

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique01-Attacking_A_Downed_Opponent.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique02-Elbow_To_Face.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique03-Strike_To_Face.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique04-Grabbing_And_Attacking.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique05-Groin_Kick.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique06-Pushing_With_Head_And_Attacking.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique07-Head_Butting.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique08-Kicking_Head_From_Behind.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique09-Kick_To_Knee.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique10-Strike_To_Neck.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique11-Pushing_With_Open_Hands.jpg

http://www.masutatsuoyama.com/images/files/kyokushin_rules/Illegal_Technique12-Striking_The_Spine_From_Behind.jpg

16. WARNINGS AND PENALTIES PROCEDURE

The following procedure for announcements of warnings and penalties should be implemented by the referee towards foul techniques or actions:

1.FIRST WARNING: The referee points to the offender’s stomach saying: "Chui-ichi

2.SECOND WARNING / FIRST PENALTY: The referee points to the offender’s stomach saying: "Chui-ni”, he then points to the offender’s face with: "(Awasete) Genten-ichi

3.THIRD WARNING: The referee points to the offender’s stomach saying: "Chui-ichi

4.FOUTH WARNING / SECOND PENALTY / DISQUALIFICATION: The referee points to the offender’s stomach saying: "Chui-ni” the referee then points 2 fingers to the offender’s face with: "(Awasete) Genten-ni”. Finally the referee disqualifies the offender by pointing to the offender’s face, then to the outside of the match area, indicating him/her to leave the area by announcing: "Shikkaku

5.Serious infringements may result in penalties without warnings.

17. DISQUALIFICATIONS

The following circumstances may result in disqualifications Shikkaku:

1.In the case of second penalisation Genten-ni

2.Constant disobeying the referee’s instructions.

3.All actions regarded as absolute violence or intentional fouls.

4.Any contender who refuses to engage in fighting during a match after the referee has appealed to the fighter to do so 3 times.

5.If both contenders show unwillingness to engage in fighting for more than30 seconds, both fighters will be disqualified.

6.No show. If a competitor does appear when called in for a bout within 1 minute.


RED WIZARD CUP III

Otwarty Turniej Semi-Knockdown Karate

1. Organizator:

PROYAMA Łaski Ludowy Klub Sztuk Walki

1.1 Partnerzy samorządowi:

Powiat Łaski, Gmina Łask, Gmina Zelów, Gmina Dobroń

1.2 Partnerzy biznesowi:

Basco

kalendarze.net.pl

2. Termin i miejsce:

23 kwiecień 2016, Hala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku, ul. Szkolna 2 (Duża sala wejście od strony basenu)

3. Zapisy:

Zgłoszenia przesyłamy W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE do dnia 16.04.2016 r.
na adres e-mail: stanislaw.kolodziejski@op.pl

3.1 Opłata startowa:

20 zł

3.2 Ubezpieczenie:

Zawodnicy powinni być ubezpieczeni w zakresie NW przez swoje macierzyste kluby.

3.3 Wymagane dokumenty:

Zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Badania sportowo-lekarskie. Brak zgody rodziców lub badań lekarskich skutkuje skreśleniem z listy zawodników.

3.4 Nagrody:

Za 1, 2 i 2x3 dyplomy i medale.

4. Konkurencje i zasady ich rozgrywania:

4.1 Kumite

Walka ciągła z ograniczonym kontaktem. Zastrzegamy, że techniki muszą być wykonywane z kontrolowaną siłą! Wiek od ukończonych 10 lat. Walkę sędziuje co najmniej trzech sędziów: sędzia maty, sędziowie boczni. Opiekun ma prawo i obowiązek przerwać walkę dbając o bezpieczeństwo zawodnika. Wagi dobrane zostaną po przesłaniu zgłoszeń i tylko za zgodą opiekunów grup.

Ostrzeżenia i kary:

Ostrzeżenie – pierwsze wykonanie niedozwolonej techniki, nieodpowiednie zachowanie, brak podejmowania walki, wyjście za matę, brak reakcji na polecenia sędziego.

Ostrzeżenie 1 – pierwsze punktowane ostrzeżenie.

Ostrzeżenie 2 – drugie punktowane ostrzeżenie.

Ostrzeżenie 3 – trzecie punktowe ostrzeżenie lub celowe wykonanie niedozwolonych czynności. Bez względu na toczący się obraz walki jeżeli zawodnik nie zdobędzie Wazari(pół punktu) lub Ippon(cały punkt), przegrywa pojedynek.

Ostrzeżenie 4 – dyskwalifikacja!

Punkty dodatnie:

Wazari (pół punktu)– jeżeli zawodnik wykona dozwoloną technikę bezpośrednio na głowę i utrzymuje się w pozycji walki, lub przeciwnik po zadawanych z kontrolowaną siłą technikach nie będzie podejmował walki.

Ippon (cały punkt )– jeżeli zawodnik zdobędzie dwa Wazari, lub przeciwnik podda się w trakcie walki.

Podział na podkategorie wiekowe:

10-12 lat

Brak możliwości knockdown i knockout na żadną strefę! Oceniana jest przewaga kombinacyjna, zasób technik, przygotowanie kondycyjne, umiejętność poruszania się, zejścia z linii ciosu.

Dozwolone techniki: okrężne, boczne, obrotowe i frontalne kopnięcia na korpus; okrężne, obrotowe na głowę; okrężne kopnięcia na udo, techniki ręczne pięścią na korpus i ramiona.

Zabronione techniki: kopnięcia po przewrocie, kopnięcia frontalne na inną strefę niż korpus, techniki po których zawodnik nie jest wstanie utrzymać równowagi, techniki ręczne na inną część niż korpus i ramiona, odpychanie, szarpanie, rzuty, ciosy z niekontrolowaną siłą, kopnięcia piętą na głowę.

Czas walki 1 minuta. W półfinale i finale dogrywka 1 minuta.

Obowiązkowe ochraniacze: napięstniki, goleń i stopa, suspensor dla chłopców, kask z maską, hogo na korpus.

Ubiór: białe kimono i odpowiadający stopniowi pas.

12-14 lat

Brak możliwości knockout na żadną strefę! Brak możliwości knockdown na głowę! Możliwość knockdown na korpus lub udo! Oceniana jest przewaga kombinacyjna, zasób technik, przygotowanie kondycyjne, umiejętność poruszania się, zejścia z linii ciosu.

Dozwolone techniki: okrężne, boczne, obrotowe i frontalne kopnięcia na korpus; okrężne, obrotowe kopnięcia na uda; okrężne, obrotowe na głowę; techniki ręczne pięścią na korpus i ramiona.

Zabronione techniki: kopnięcia po przewrocie, kopnięcia frontalne inną strefę niż korpus, techniki po których zawodnik nie jest wstanie utrzymać równowagi, techniki ręczne na inną część niż korpusi ramiona, odpychanie, szarpanie, rzuty, ciosy z niekontrolowaną siłą, kopnięcia piętą na głowę.

Czas walki 1.5 minuty. W półfinale i finale dogrywka 1 minuta.

Obowiązkowe ochraniacze: napięstniki, goleń i stopa, suspensor dla chłopców, kask z maską, hogo na korpus.

Ubiór: białe kimono i odpowiadający stopniowi pas.

14-16 lat, 16-18 lat, 18-35 lat, 35 lat +

Brak możliwości knockout na żadną strefę! Brak możliwości knockdown na głowę! Możliwość knockdown na korpus lub udo! Oceniana jest przewaga kombinacyjna, zasób technik, przygotowanie kondycyjne, umiejętność poruszania się, zejścia z linii ciosu.

Dozwolone techniki: okrężne, boczne, obrotowe i frontalne kopnięcia na korpus; okrężne, obrotowe kopnięcia na uda; okrężne, obrotowe na głowę; techniki ręczne pięścią na korpus.

Zabronione techniki:, kopnięcia po przewrocie, kopnięcia frontalne inną strefę niż korpus, techniki po których zawodnik nie jest wstanie utrzymać równowagi, techniki ręczne na inną część niż korpus, odpychanie, szarpanie, rzuty, ciosy z niekontrolowaną siłą, kopnięcia piętą na głowę.

Czas walki 2 minuty. W półfinale i finale dogrywka 1 minuta.

Obowiązkowe ochraniacze: napięstniki, goleń i stopa, suspensor dla mężczyzn, kask, hogo na piersi dla kobiet, szczęka.

Ubiór: białe kimono i odpowiadający stopniowi pas.

5. Kategorie wagowe:

10-12 lat

chłopców : 32kg, 35kg, 40kg, 45kg, +45kg

Czas walki 1 minuta, dogrywka 1minut


dziewcząt: 30kg, 33kg, 38kg, 43kg, +43kg

Czas walki 1 minuta, dogrywka 1minut

12–14 lat

chłopców:35kg, 40kg, 45kg, 50kg, 55 kg, 60kg, +60kg

Czas walki 1,5 minuty, dogrywka 1minuta


dziewcząt: 35kg, 40kg, 45kg, 50kg, 55 kg, +55kg

Czas walki 1,5 minuty, dogrywka 1minuta

14–16 lat

chłopców:45kg, 50kg, 55kg, 60kg, 65kg, +65kg

Czas walki 2 minuty, dogrywka 1 minuta


dziewcząt: 40kg, 45kg, 50kg, -55kg, 60kg, +60kg

Czas walki 2 minuty, dogrywka 1 minuta

16–18 lat

chłopców:50kg, 55kg, 60kg, 65kg, 70kg, 75kg, 80kg, +80kg

Czas walki 2 minuty, dogrywka 1minuta


dziewcząt: 45kg, 50kg, 55kg, 60kg, 65kg, +65kg

Czas walki 2 minuty, dogrywka 1minuta

18–35 lat

mężczyźni:60kg, 65kg, 70kg, 75kg, 80kg, +80kg

Czas walki 2 minuty, dogrywka 1minuta


kobiety:45kg, 50kg, 55kg, 60kg, 65kg, +65kg

Czas walki 2 minuty, dogrywka 1minuta

35 lat +

mężczyźni:65kg, 70kg, 75kg, 80kg, +80kg

Czas walki 2 minuty, dogrywka 1minuta


kobiety:50kg, 55kg, 60kg, 65kg, +65kg

Czas walki 2 minuty, dogrywka 1minuta

Po uzgodnieniu z szefami ośrodków możliwość łączenia kategorii wagowych.

6. Wstępny plan zawodów:

08.00 – 09.00– weryfikacja zawodników (ważenie i sprawdzenie badań lekarskich);

09.00 – 10.00– losowanie pojedynków, narada sędziów i kierowników drużyn;

10.00– rozpoczęcie turnieju;

14.00 – 14.30– przerwa

14:30– oficjalne rozpoczęcie turnieju

14.45 – 17.00– finały i dekoracja

7. Podsumowanie

W przypadku niedostatecznej lub bardzo dużej ilości zawodników w poszczególnych kategoriach mogą one zostać połączone lub podzielone.

Każda sekcja, klub powinien zapewnić sędziego.

Sędziowie w stroju: czarne spodnie, granatowa koszula lub strój sędziowski z organizacji do której należy klub.

Na zgłoszeniach bardzo prosimy o podanie dokładnej wagi zawodnika, a nie tylko kategorii.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu i decyzji nie ujętych w regulaminie.

Składy sędziowskie zostaną powołane przez Sędziego Głównego w dniu zawodów.

Organizator nie odpowiada za rzeczy zgubione.

Zawody rozegrane zostaną na macie.


Otwarty Turniej Kyokushin Grecja Saloniki 8 maj 2016r.

Invitation

We are pleased to invite you at out athletic event:

The event will be on

Sunday 8th May 2016

Ktima Mironidi,

Thessaloniki (near airport)

Contact Information:

Kyriakos Kalis, M: +30 6977785773

Email: ifk.hellas@windowslive.com


Osu!

Dear Shihan, Sensei ή Sempai,

We are pleased to invite you to our athletic event, which will take place on Sunday 8th May 2016 at Ktima Mironidi (near airport – see road map at the end).

Categories

The event will be based on the principles of the Knock-Out System.

Groups of athletes will be formed based on the same age, weight and experience.

Cat.

Year of Birth

(Γεννημένος/-η από έως)

Weight

Sex

1/1/2010 up to 31/12/2010 (5y old)

-25/+25

-25/+25

Boys

Girls

Α1

1/1/2009 up to 31/12/2009(6y old)

-25/-30/+30

-25/-30/+30

Boys

Girls

Α2

1/1/2008 up to 31/12/2008(7y old)

-25/-30/-35/+35

-25/-30/-35/+35

Boys

Girls

Α3

1/1/2007 up to 31/12/2007(8y old)

-30/-35/-40/+40

-30/-35/-40/+40

Boys

Girls

Α4

1/1/2006 up to 31/12/2006(9y old)

-30/-35/-40/-45/+45

-30/-35/-40/-45/+45

Boys

Girls

Α5

1/1/2005 up to 31/12/2005(10y old)

-35/-40/-45/-50/+50

-35/-40/-45/+45

Boys

Girls

Α6

1/1/2004 up to 31/12/2004(11y old)

-40/-45/-50/-55/+55

-35/-40/-45/+45

Boys

Girls

Β1

1/1/2002 up to 31/12/2003(12-13y old)

-45/-50/-55/-60/-65/+65

-40/-45/-50/-55/+55

Boys

Girls

Β2

1/1/2000 up to 31/12/2001(14-15y old)

-55/-60/-65/-70/-75/+75

-45/-50/-55/-60/+60

Boys

Girls

Β3

1/1/1998 up to 31/12/1999 (16-17y old)

-68/-78/+78

-58/+58

Boys

Girls

Men

(over 18y old)

-70/-80/-90/+90

Men

Women

(over 18y old)

-60/+60

Women

Note: A novice group will also be formed for categories (–A) up to (A6) with obligatory protective chest (SMA type).

DURATION

Categories: –Α, Α1 και Α2:1’00’’/1’00’’ (first extension)

Categories: Α3, Α4, Α5 και Α6:1’30’’/1’00’’ (first extension) / 1’00’’ (second extension)

Categories: Β1, Β2 και Β3:2’00’’/1’30’’ (first extension) / 1’30’’ (second extension)

Men/Women:2’00’’/2’00’’ (first extension) / 2’00’’ (second extension)

Notes:

  • If there is hikiwake (equal) after the first extension, the lightest athlete wins in categories –Α, Α1, Α2 (boys/girls).
  • In catories Α3, Α4, Α5, Α6, Β1, Β2 and Β3(boys/girls) in case hikiwake (equal), after the first extension, in order to win the weight difference should be equal or over 3kg.
  • In men’s category in case of hikiwake (equal) after the first extension, the fighters` weight will be compared and in order to win the weight difference should be equal or over 5kg.
  • In women’s category in case of hikiwake (equal), after the first extension, the fighters` weight will be compared and in order to win the weight difference should be equal or over 3kg.

NOTE:

*In all categories (children’s / teens / adults), if a category is not completed, then there is a possibility that these athletes will be moved to the next or previous category with their coach agreement.


Weighting MedicalAccreditation

08:30 am

Ceremony

11:00 am

Start

11:30 am

Weighting

For further details on the weighting, a detailed email will be send to all participants or there will be a telephone briefing at least 15 days before the event.

Please note also:

  • In case that an athlete weights 2 kg more than the weight at his application form, then the Organizer has the right to move him to another category. If this new category is not exist, then the athlete cannot participate.
  • In adult categories, if an athlete is out of the given categories, then he will not be accepted.

Event Info:

  • Application forms should be send until April 23, 2016. After this date, no more applications will be accepted.
  • All application forms should be completed properly in order to be accepted. Please send your application forms at the following email: ifk.hellas@windowslive.com.
  • Participation fee for athletes: 20,00 €.
  • Event Fee: 2,00 €.
  • We kindly request timely arrival to the event.
  • Insurance: All participants have to organize their insurance. The Organizer rejects any responsibility.
  • At the venue of the kumite the presence of parents or spectators is prohibited.
  • Parent, coach or spectator misbehavior will be eliminated the correspond athlete.

General Information:

The Event will be on at Ktima Mironidi (Thessaloniki, near airport MACEDONIA)

Kiriakos Kalis, Μ: 6977785773

ifk.hellas@windowslive.com

Official Hotel: AVALON HOTEL (Thessaloniki)

For booking information please contact:

Kiriakos Kalis, Μ: 6977785773 or email at:

kuroyamagr@gmail.com

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.

Adres do korespondencji: Zbigniew Szkopiak 42-470 Siewierz ul. Bytomska 37. Telefon: 691607760. Mail: z.szkopiak@interia.pl